Monthly Archives: Eylül 2010

­

Keratin Saç Kaynak Nasıl Yapılır

 

Keratin Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin kaynak saç kaynak çeşitlerinin içinde en spesifik olan uygulaması ve kullanımı özen gerektiren ve dünya ülkelerinde en sık uygulanan saç uzatma, saç yoğunlaştırma ve saç kaynak sistemlerinden bir tanesidir.

Keratin kaynak genelde çok ince telli saç yapısına sahip ırklarda başarıyla uygulanmakta ve kullanılmaktadır. İngiltere, Hollanda, İsviçre, Belçika, Norveç vb kuzey Avrupa ırkından olan kişilerin saç yapıları ince telli ve çok zayıf bir saç yapısına sahiptir. Bu nedenden dolayı bu bölgelerde saçlarını yoğunlaştırmak amacı ile keratin kaynak uygulamasını tercih etmektedirler.

Keratin Kaynak uygulaması için gerekli araçlar şunlardır uçları keratin maddesi ile hazırlamış keratin uçlu saç ve bu keratin maddesini ısıtmak için kullanılan keratin ısıtıcı makine.

Keratin uygulaması yapılacak kişinin başının etrafından 1 ya da 2 santim çerçeve şeklinde saç tutamları ayrılması gerekmektedir. Bu alana saç kaynak uygulaması saçların toplanması halinde gözükmemesi için yapılmaması gerekir. Saç tutamları çok ince bir şekilde alınarak saçın potluk vermemesi diplerin kabarık doğal olmayan bir görüntü sergilememesi,  için saç tutamlarını aşağıya doğru meyil verilerek keratin kaynak uygulaması yapılır.

Sach ® saç kaynak uzmanı Murat Kolukırık

Yazan |Eylül 5th, 2010|Saç Kaynak|Yorum yok

Boncuk Halka Saç Kaynağı Nasıl Yapılır?

Boncuk Kaynak & Halka Saç Kaynağı Nasıl Yapılır?

Boncuk Halka Saç Kaynağı uygulamasına Saç kaynağı için ön hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saç kaynak uzmanının çalışma yöntemine göre saçlar 2mm genişliğinde boncuk ya da micro Rings diye adlandırılan halkalar kullanılır. saç kaynak için kullanılan içi özel silikonla kaplı saç kaynak halkalarının içinden bir özel tığ yardımıyla saç tutamları geçirilir ve saç tutamları aşağıya doğru eğim verilerek özel saç kaynak pensesi yardımı ile sıkılarak aynı işlem diğer saçlara da uygulanır.

Bu uygulamalar esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saç tutamlarının arasında boşluk verilmeden uygulanması gerekir.

Saç tutamlarının arasında boşluk verdiğiniz takdirde saç kaynağı dolaşacaktır. Saç kaynağının zararlarını önlemek için bu uygulamaya çok dikkat etmek gerekiyor.

 

 

Sach ® saç kaynak uzmanı Murat Kolukırık

Yazan |Eylül 5th, 2010|Saç Kaynak|Yorum yok

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır

Saç Kaynağı Nasıl Yapılır?

Saç Kaynak yapmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar saç kaynağı yapılacak olan kişinin saç cinsinin analizi ve baş yapısının anatomik şekli saç çıkış yönleri ve saçın dalgalı mı, düz mü, kıvırcık mı teşhisini yapmak. Saç Kaynağı uygulanacak kişinin saç yapısına ve dokusuna uygun saç seçimi yaparak saç kaynak işlemine hazır olduğunda.

Saç çerçevesi dediğimiz başınızın ense ve kulak arkası hizasından saçın gürlüğüne göre 1 ya da 2 santim ayırarak bu bölümlere saç kaynak uygulaması yapılmaz.

Nedeni ise saçlarınızı topladığınızda ense ve yanlardan saç kaynağının ek yerleri belli olmaması için.

Fakat saç kaynağı uygulanacak saç kısa ise yani kısa saça kaynak yapılacaksa saçın tamamına saç kaynağı uygulanır. Kısa saça kaynak nasıl yapılır onu ayrı bir bölümde yazacağım.

Sach ® saç kaynak uzmanı Murat Kolukırık

Yazan |Eylül 5th, 2010|Saç Kaynak|1 Yorum